AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Kanoistika

Kanoistika

Oddíl kanoistiky TJ Jiskra Havlíčkův Brod byl založen v polovině 90.let. Na levém břehu řeky Sázavy naproti objektu bývalého Plastimatu byla vybudována skromná loděnice (jedna zapláštěná UNIMO buňka), která v prakticky nezměněném stavu slouží dodnes. Oddíl vychovával děti od nejmenších k vodáckým dovednostem a k pobytu v přírodě. Kromě oddílových schůzek se konaly výlety se sjížděním řek, prázdninové tábory a další akce. Jak děti rostly, tak se objevila potřeba nějak se porovnat s ostatními při vodáckých závodech. S ohledem na možnosti oddílu co se týče vybavení a dopravy na soutěže byly zvoleny v té době rozvíjející se závody na raftech.               

Na přelomu tisíciletí se posádky Jiskry zúčastňovaly závodů Českého poháru v raftingu juniorů spíše jen příležitostně. Přesto většinu závodů hoši vyhrávali. Později se junioři začali zúčastňovat všech raftových závodů. S postupných dospíváním závodníků se začaly dostavovat  i výsledky. První titul juniorských mistrů ČR získali hoši ve slalomu v roce 2005. Od té doby Jiskra vyhrála MČR juniorů v dalších letech několikrát a získala mnoho dalších medailí a úspěšných umístění v Českém a Evropském poháru. V roce 2013 si junioři poprvé vybojovali možnost reprezentovat ČR na mezinárodním poli. Z mistrovství světa a Evropy v dalších letech přivezli několik medailí. Junioři Jiskry reprezentovali Česko na Novém Zélandu 2013, na Slovensku 2014,  v Bosně a Hercegovině 2015, ve Slovinsku 2016, v Gruzii a Japonsku 2017.                                  

V současnosti má oddíl asi 20 členů a věnuje se především sportovní činnosti. Tréninky, tréninkové kempy a zájezdy jsou především přípravou na závody.

Kontakty

Předseda oddílu

Ing. Milan Štěpánek

+420 603 946 543
milan.stepanek@tiscali.cz

Tréninky:

duben – září, každé úterý 17.00 – 18.30 hod. na loděnici

říjen – březen, každé úterý 17.00 – 18.30 hod. nová tělocvična ZŠ Sady

Zajímá vás více? Přejděte na facebookovou stránku: Jiskra Havlíčkův Brod – rafting

Přidáno 24. 8. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru