AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Házená

Házená

Historie havlíčkobrodské házené se začala psát již v roce 1918, kdy v tehdejším Německém Brodě začaly hrát házenou ženy, které se vedle házené věnovaly i lehké atletice. Dámský odbor, jak se tehdy říkalo, byl při tehdejším SK Německý Brod založen o rok později. Původně se hrálo na starém hřišti Na Losích a také na sokolském cvičišti (dnes zde stojí obchodní dům Alej). Přibližně ve stejné době byl založen i pánský odbor házené, který však poměrně brzo skončil a jeho činnost byla oživena až na konci dvacátých let 20. století.

Rok 1983 zůstane zapsán v historii havlíčkobrodské házené zlatým písmem. To proto, že ženy dosáhly historického úspěchu, když vybojovaly titul mistryň republiky pod vedením pana Jana Šedého. Byl to nejen první titul v oddíle, ale v kategorii dospělých i v celé TJ Jiskra a ve městě Havlíčkův Brod. Prvenství se podařilo obhájit i v následujících dvou letech.

Sezóna 1999/2000 byla od roku 1965 opět první, kdy oddíl házené sdružoval pouze jeden sport. Práce v oddíle přinesla v jeho novodobé historii řadu úspěchů – postup mladších dorostenců i mladších dorostenek do 1. ligy mladšího dorostu, ženám se podařilo vrátit 1. ligu zpět do Havlíčkova Brodu v roce 2006, postup mužů v roce 2008 do 2. ligy, která se jim daří udržet dodnes a zisk mistrovského titulu v mladších dorostenkách v roce 2010 a v roce 2011 v kategorii starších dorostenek.

V současnosti má oddíl házené více než 200 členů, jsou zastoupeny téměř všechny kategorie od přípravky, minižactva, družstva mladších a starších žáků a žákyň, mladších a starších dorostenek, mladších dorostenců až po kategorie dospělých. Naši odchovanci pravidelně nastupují v týmech nejvyšších soutěží, a to jak v ženské, tak mužské extralize nebo i v reprezentaci, jak v kategorii juniorských, tak i dospělých.

Kontakty

Předseda oddílu

Petr Štěpán

+420 603 379 116
PetrStepanHB@seznam.cz

Šéftrenér mládeže

Ing. Hubert Kubala

+420 731 405 182
hkubala@atlas.cz

Sekretář oddílu

Ing. Petr Menšík

+420 725 545 817
petrmenamensik@seznam.cz

Zajímá vás více? Přejděte na házenkářský web: www.hazenahb.cz

Facebook: https://www.facebook.com/hazenaHB/

Přidáno 24. 8. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru