AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Atletika

Atletika

Historie atletiky v Havlíčkově Brodě sahá do dějin již před druhou světovou válkou, kdy byla provozována v tehdejším Sokole. Po zákaze Sokola v době 2. světové války startovali atleti pod hlavičkou SK Německý BrodPo roce 1948 byl Sokol úplně zrušen a oddíl přešel pod nově vzniklou TJ Slovan. Později byly ve městě založeny ještě TJ Jiskra a TJ Lyžař a i některé menší.
21. 2. 1978 proběhla poslední výroční schůze TJ Slovan a hned navazovala slučovací konference s TJ Jiskra. Krátce měla TJ název jen TJ Havlíčkův Brod, ale hned v dalším roce přijala název TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
Po tomto sloučení pak nastal její desítky let trvající rozvoj s největším „boomem“ v 70. a 80. letech dvacátého století ve všech kategoriích od dospělých po žactvo.
V té době atleti patřili mezi nejlepší sportovce TJ Jiskra a okresu Havlíčkův Brod. Dráha vybudovaná v 60. letech Na Losích byla v roce 1987 rekonstruována na moderní šestiproudovou škvárovou atletickou dráhu. Oddíl vychoval řadu mistrů ČR, ČSSR a též řadu reprezentantů ČR.
Po tomto období rozkvětu atletiky v Havlíčkově Brodě došlo určitému útlumu v rozvoji oddílu, kdy na vině byly především nevyhovující a zastarávající podmínky pro tréninky atletů závodníků. Podmínky, které byly v roce 1987 zcela vyhovující a moderní, se od poloviny devadesátých let postupně staly na dlouhá léta nevyhovujícími a snad nejhoršími v celé České republice.
Vše se změnilo rokem 2018, kdy se za cenu vysokého organizačního nasazení a finanční podpory města Havlíčkův Brod podařilo vybudovat novou moderní tartanovou dráhu a zrekonstruovat jednotlivé atletické sektory tak, že se atletický stadion Na Losích stal moderním atletickým stánkem pro opětovné pořádání atletických soutěží.
Na rozvoji klubu se to okamžitě pozitivně odrazilo. Oddíl od následujícího roku začal opět pořádat atletické závody, které jsou součástí oficiálního harmonogramu soutěží KAS. Přivítali jsme nové trenéry, rozhodčí a funkcionáře. Většinou jde o zkušené, bývalé závodníky oddílu. Tito trenéři jsou kvalifikováni rozvíjet běhy na krátkých i dlouhých tratích, rozvíjí se specializace na překážkové sprinty i technické disciplíny (z nich především oštěp, výška a dálka). Rozrostla se základna dětí (přípravek) získávajících první atletické dovednosti a obecné pohybové dovednosti. S nimi přichází také řada zapálených rodičů, ochotných klubu pomáhat v organizaci, kdykoli to jen oddíl potřebuje. Jsme za ně moc rádi.
Věříme, že tyto nové impulsy atletiku v Havlíčkově Brodě opět vrátí na pozice, které ji jako královně sportu právem náleží.                                              foto čerpáno z http://www.jojka.cz/

Kontakty

Předseda oddílu

Ing. Jiří Uhman, MBA

+420 603 278 400
j.uhman@seznam.cz

Šéftrenér oddílu

Mgr. Jakub Fridrich


jakub.fridrich@me.com

Zajímá vás více? Přejděte na atletický web: www.atletikahb.cz

Přidáno 24. 8. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru