AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

SOFTBALLOVÁ SEZÓNA STARTUJE

S takřka dvouměsíčním zpožděním startuje v pátek 29.května sezóna softballovým Hrochům. Od 19:00 přivítají v Hippos aréně celek Locos Břeclav.

S takřka dvouměsíčním zpožděním startuje v pátek 29.května sezóna softballovým Hrochům. Od 19:00 přivítají v Hippos aréně celek Locos Břeclav. Jedná se o první ze čtyř přípravných zápasů, které Hroši sehrají před ostrým startem Extraligy. Do naší nejvyšší soutěže vstoupí v sobotu 6.června v Mostu a druhý den pak hrají v Chomutově. Na domácím hřišti se poprvé představí v sobotu 20.června v zápase s Tempem Praha.

V kádru Hrochů došlo k celé řadě změn a už tak mladý tým pro letošní rok svůj věkový průměr ještě snížil. S průměrem jen těsně nad 20 let (20,4) bude kádr Hrochů nejnižší v Extralize. Hrochy po dlouhých letech opustil kapitán týmu Karel Kadečka, který se stěhuje do USA. Do Břeclavi přestoupil catcher Jakub Holobrádek a sezónu vynechávají Marek Rosenkranz a Jan Cabalka. Vleklé zdravotní potíže navíc sužují Jana Hospodku a ani on začátek sezóny nestihne. Na uvolněná místa zařadil trenér Dušan Šnelly medailisty z juniorského MS Jana Voráčka, Vojtěcha Lásku, Dominika Šubrta, Matěje Rosenkranze a Adama Lišku. Novým kapitánem Hrochů se stal ve 29 letech služebně nejstarší hráč Ondřej Dibelka.

Extraliga se letos poprvé hraje v 10 týmech a po základní části (18 zápasů) postoupí první šestka do nadstavby, zbylá čtyři družstva budou hrát o záchranu. Postup do nadstavby bude i cílem Hrochů, kteří se budou opírat především o trojici reprezentantů, nadhazovače Michala Holobrádka, Ondřeje Dibelku a Jana Hospodku.

Přidáno 25. 5. 2020, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru