AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

SKVĚLÝ VSTUP HROCHŮ DO NADSTAVBY

Extraligoví softballisté Havlíčkova Brodu rozehráli nadstavbovou část soutěže skvěle, když zvítězili ve všech čtyřech zápasech víkendu. Společně s Ledenicemi se aktuálně dělí o první místo v tabulce.

Extraligoví softballisté Havlíčkova Brodu rozehráli nadstavbovou část soutěže skvěle, když zvítězili ve všech čtyřech zápasech víkendu. Společně s Ledenicemi se aktuálně dělí o první místo v tabulce. Především sobotní zápasy v Chomutově byly mimořádně náročné a dramatické. Hrálo se za obrovského horka a tým se vrátil domů až hluboko po půlnoci. V neděli doma s Břeclaví to již byla jasná záležitost Hrochů. Nadstavba pokračuje za čtrnáct dní a Hroši v sobotu pocestují opět na sever Čech, tentokrát do Mostu. V neděli 23.8. pak od 13:00 hostí v Hippos aréně pražské Tempo.

Beavers Chomutov – Hroši 1:2 a 1:5

Před startem dvojutkání byl Chomutov v čele Extraligy, ale po zápasech s Hrochy podobně jako v minulém kole Tempo vedení ztratil. Hroši šli do vedení ve třetí směně zásluhou Davida Mertla, který nejdříve dlouhým odpalem poslal pro první bod Lukáše Hospodku a sám o chvíli později zvýšil na 2:0 pro Hrochy. Tento stav vydržel až do dohrávky zápasu. Tu sice začali Hroši autem, pak ale domácí snížili na 1:2 a dostali dalšího běžce do skórovací pozice. V tuto chvíli předvedl vnější polař Tomáš Benda excelentní zákrok a udržel šanci na vítězství. Poslední aut při plně obsazených metách již zařídil opět skvěle nadhazující Michal Holobrádek.

V odvetě šli Hroši do vedení již v první směně. David Mertl předvedl další dlouhý odpal a pro bod jej poslal Tomáš Benda. Ve třetí směně odpálil Tomáš Klein homerun a zvýšil na 2:0. V páté směně Hroši své vedení zdvojnásobili, když postupně odpálila trojice po sobě jdoucích pálkařů Jan Hospodka, Tomáš Klein a Tomáš Benda. V šesté si připsal sólo homerun Filip Koblížek a zvýšil na 5:0. Domácí opět skórovali až v poslední směně a snížili na konečných 1:5 z jejich pohledu.

Hroši – Locos Břeclav 10:0 a 9:4

Dvě směny se hrálo bez bodů, ale za další dvě již byl zápas pro rozdíl deseti bodů ukončen. Ve třetí směně nejdříve bratrská dvojice Lukáš a Jan Hospodka zařídila úvodní bod, na 4:0 zvýšil tříbodovým homerunem Petr Kruntorád a na 6:0 dalším dlouhým odpalem Vojtěch Láska. Ve čtvrté pak Hroši odevzdaného soupeře dorazili dalšími čtyřmi doběhy.

Odveta probíhala dlouho podobně. V polovině zápasu vedli Hroši 6:0 a Michal Holobrádek přepustil své místo po dlouhé době Dominiku Šubrtovi. Teprve na něj se začali břeclavští pálkaři více prosazovat, ale protože i Hroši v každé další směně v útoku přidávali další body, dovedl nakonec Dominik zápas bezpečně do vítězného konce.

Aktuální tabulka nadstavby:

1. Žraloci Ledenice 38b.

2. Hroši H.Brod 38b.

3. Beavers Chomutov 37b.

4. Tempo Praha 35b.

5. Painbusters Most 35b.

6. Locos Břeclav 35b.

Přidáno 10. 8. 2020, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru