AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Skvělý mezinárodní úspěch havlíčkobrodského oddílu karate a kobudo

Skvělý úspěch dosáhl havlíčkobrodský oddíl tradičního okinawského karate a kobudo na Světovém poháru (mistrovství světa) WOF ve francouzském městě Thonon-les-Bains.
Skvělý mezinárodní úspěch havlíčkobrodského oddílu karate a kobudo

Skvělý úspěch dosáhl havlíčkobrodský oddíl tradičního okinawského karate a kobudo na Světovém poháru (mistrovství světa) WOF ve francouzském městě Thonon-les-Bains, které leží přímo u Ženevského jezera. Za Havlíčkův Brod startovalo v týmu České federace Okinawa Karate a Kobudo 6 reprezentantů. Zuzana Dlugošová se v disciplíně karate-kata DAN umístila na krásném 3. místě a do Havlíčkova Brodu přivezla bronzovou medaili. Toto prestižní umístění v kategorii černých pásů (DAN) je o to cennější, že 1. dan získala zkouškou u okinawského mistra Kenyu Chinena teprve letos, a tím potvrdila své kvality z předchozích soutěží v kategorii barevných pásů (KYU). Další 2 bronzové medaile vybojoval v kategoriích karate-kata-kumiwaza DAN a kobudo-kata-kumiwaza DAN Miroslav Sommer mladší. V těchto 2 disciplínách soutěžil v 3-členném týmu, společně s Radkem Zikmundem a Markem Machem z pražského oddílu. Tito 2 reprezentanti jsou rovněž odchovanci senseie Jana Kopeckého z Havlíčkova Brodu, momentálně žijícího a trénujícího v Praze.
Přímo po soutěži následoval v tomto městečku týdenní letní seminář karate a kobudo, kterého se z Havlíčkova Brodu účastnilo 5 karatistů. Společně s 200 účastníky z mnoha zemí, mezi nimi i z Japonska a Kanady, drilovali techniky shorin-ryu karate, především ve dvojicích, tzv. kumite (volný boj). V kobudo (boj se zbraněmi) se vyučovali techniky s různými okinawskými zbraněmi. Seminář vedl sensei Kenyu Chinen z Okinawy.  Po návratu do České republiky si sportovci užívají ještě pár zasloužených volných letních dnů bez tréninků, aby načerpali síly do nové sezóny. Ta začíná už v půlce září.

Přidáno 2. 9. 2019, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru