AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Šachový turnaj v Základní škole Okrouhlice.

Trenéři oddílu šachu pod TJ Jiskra Havlíčkův Brod z.s. uspořádali pro své členy a kroužek šachu při ZŠ Okrouhlice turnaj ke konci školního roku.
Šachový turnaj v Základní škole Okrouhlice.

Šachový turnaj dětí „ OKROUHLICE 2017“

Třetí  v pořadí turnaj dětí ze šachových kroužků při ZŠ, které jsou vedeny trenéry ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, se v pátek 23.6. uskutečnil v místní sokolovně, za účasti 42 žáků a žákyň, z toho čtyřicet prvního stupně ZŠ,MŠ.

Nad turnajem převzal záštitu pan starosta obce Okrouhlice Ing. Lubomír Pospíchal, organizačně, včetně rozhodčích, zabezpečil ŠK Jiskra Havlíčkův Brod.

Největší účast dětí v turnaji domácí  ZŠ SLUNEČNICE Okrouhlice a ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod - 11, ZŠ Wolkerova a Štáflova Havlíčkův Brod - 6, ŠK Jiskra - 4, ZŠ Lučice a Okrouhlice - 2. Menší účast žáků šachového kroužku z Lučice, byla z důvodu jiné akce školy.  Hrál se jeden turnaj řízený šachovým programem na 7 kol, tempem 12 minut pro každého hráče na partii.

Vítězem turnaje se po dramatických bojích na šedesáti čtyřech polích, stal nejzkušenější a favorit, Tomáš Němec ze ZŠ Wolkerova, druhý Vítek Fencl ze ZŠ Slunečnice Okrouhlice, třetí Felix Fišer ze ZŠ V Sadech Havl.Brod, kteří obdrželi poháry.

 Hlavním hodnocením turnaje, byly jednotlivé kategorie a zde jsou medailisté:

Děvčata do 7 let : 1. Hanička Bártová - ZŠ V Sadech Havl.Brod 2. Lucinka Kachlířová - MŠ Slunečnice

Děvčata do 8 let: 1. Kristýnka Karlíková - ZŠ V Sadech, Havlíčkův Brod 2. Adélka Celarová - ZŠ Okrouhlice 3. Hanička Bártová - ZŠ V Sadech Havl.Brod

Děvčata do 9 let: 1. Štěpánka Prášková 2. Štěpánka Brejchová (obě ZŠ V Sadech Havl.Brod) 3. Zuzanka Šuveríková - ZŠ Slunečnice

Děvčata do 10 let: 1. Anička Šimánková - ZŠ Lučice 2. Sabinka Kolářová 3.Hanička Koutná (obě ZŠ Slunečnice)

Děvčata do 12 let: 1. Terezka Vodičková - ZŠ Štáflova Havl.Brod 2. Anička Satrapová - ZŠ Wolkerova Havl.Brod

Chlapci do 8 let: 1. Sebastián Průša 2. Kvido Wasserbauer 3. Martin Aufsficír ( všichni ZŠ V Sadech Havl.Brod)

Chlapci do 9 let: 1. Vítek Fencl - ZŠ Slunečnice 2. Felix Fišer - ZŠ V Sadech Havl.Brod 3. Tomáš Koumar - ZŠ Wolkerova Havl.Brod

Chlapci do 10 let: 1. Patrik Pfeffer - ZŠ V Sadech Havl.Brod 2. Matěj Pavliš - ŠK Jiskra (ZŠ Konečná HB) 3. Václav Švásta - ZŠ Slunečnice

Chlapci do 12 let : 1. Michal Žáček - ZŠ V Sadech Havl.Brod 2. Erka Bazarsad - ZŠ Štáflova Havl.Brod 3. Jakub Plachý - ZŠ Wolkerova Havl.Brod

Chlapci do 14 let: 1. Tomáš Němec  2. Jakub Atia (oba ZŠ Wolkerova Havl.Brod)

Vyhodnoceni byli nejmladší účastníci turnaje: pětiletý Štěpán Beránek a šestiletá Lucinka Kachlířová  (oba ZŠ Slunečnice Okrouhlice).

Celkem bylo uděleno 25 medailí, z toho nejvíce 10 (Z-5, S-3, B-2) vybojovali žáci ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod, ZŠ Wolkerova Havlíčkův Brod 5 (Z-1, S-2, B-2), ZŠ aMŠ Slunečnice Okrouhlice 5 (Z-1, S-1, B3), dvě medaile ( Z-1, S-1) ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod a po jedné medaili ZŠ Okrouhlice ( S-1) , ZŠ Lučice ( Z-1) ZŠ Konečná ( S-1), kterou representoval Matěj Pavliš (ŠK Jiskra).

Poháry, medaile vítězům předal pan starosta Ing. Lubomír Pospíchal. Všichni účastníci obdrželi věcné ceny. Turnaj i prověřil šachové dovednosti dětí, co se v šachových kroužcích, ale i účastí na turnajích během školního roku naučily v této královské hře a jak se trenéři shodli, děti ve většině zaznamenaly velké pokroky, znalosti šachové hry, řada z nich má šachový talent.

Podrobné výsledky spolu s mnoha fotografiemi naleznete na webových stránkách ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod : www.sachy-hb.cz

Poděkování patří všem rodičům, kteří dětem účast na turnaji umožnili, i těm všem, kteří se podíleli na přepravě dětí do Okrouhlice, panu starostovi Ing. Lubomíru Pospíchalovi, organizátorům ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, p. Václavu Adamcovi a pani Lucii Fenclové za fotografiemi přiblíženou atmosféru turnaje - umístěné ve fotogalerii.

Za organizátory turnaje                                                Václav Paulík

Přidáno 29. 6. 2017, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru