AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

PRŮMĚRNÝ VÍKEND HROCHŮ

Prodloužený víkend připravil havlíčkobrodským softbalistům náročnou porci šesti zápasů, ze kterých vytěžili tři výhry a stejný počet porážek.
PRŮMĚRNÝ VÍKEND HROCHŮ

V sobotu Hroši dvakrát těsně prohráli v Chomutově, v neděli v Mostu již oba zápasy přesvědčivě vyhráli a v pondělí se v domácím prostředí rozešli smírně s Ledenicemi. Všechny zápasy opět poznamenala výrazná absence hráčů, kdy například na severu Čech chyběla hned polovina základní sestavy Hrochů. Z tohoto důvodu dorazila z Holandska trojice letošních posil a jejich výkon ukázal, že posilami opravdu budou. V neúplné extraligové tabulce jsou Hroši se šesti výhrami a čtyřmi porážkami na čtvrtém místě.

Hroši – Beavers Chomtov                            1:2 a 6:7

V úvodním zápase šli Hroši hned prvním útokem do vedení po dlouhých odpalech Anthony Beaumonta a Karla Kadečky. Bohužel to bylo z jejich strany téměř vše. Domácí toho předvedli v útoku ještě méně, ale jedna meta zdarma a jeden odpal stačily v polovině zápasu na otočení výsledku. Při absenci prvního nadhazovače Michala Holobrádka pokračoval na nadhozu Jaroslav Müller bez vystřídání i v celém druhém utkání. Hroši se v úvodu snadno prosazovali proti dánské posile Chomutova Valdemaru Terkelsenovi a po homerunu Dana Bukáčka vedli po dvou směnách 4:1. O vedení přišli v páté směně, kdy domácí otočili na 4:6. V poslední směně snížil nejdříve homerunem Emeron Lourens a vyrovnání pak zařídili Anthony Beaumont a Karel Kadečka. Bohužel v dohrávce zápasu dokázal Chomutov na dva auty přeci jen dotlačit vítězný bod.

Hroši – Painbusters Most                            9:0 a 8:2

Pouze na zápasy s Mostem dorazil první nadhazovač Hrochů Michal Holobrádek a v úvodním zápase dovedl tým k jasné výhře. Hned v první směně předvedl dalekonosný odpal Emeron Lourens, homerun Karel Kadečka a Hroši vedli 2:0. V útoku se Hroši prosazovali téměř v každé směně a utkání ukončili pro více než sedmibodový rozdíl již po páté směně. V poslední směně si odbyl premiéru na nadhozu sedmnáctiletý Jiří Šeda. Do odvety postavil Most na nadhoz holandského reprezentanta a ten čtyři směny nedovolil Hrochům skórovat. Naopak domácí dokázali v úvodu doběhnout pro dva body a náskok drželi ještě v polovině zápasu. Pak se ale konečně Hroši prosadili a čtyřmi body otočili na 4:2. Další homerun si připsal Dan Bukáček. Druhá půlka zápasu již byla v režii Hrochů, kteří náskok ještě bezpečně navýšili.

Hroši – Žraloci Ledenice                              10:2 a 6:13

Hroši zahájili dvojutkání s mladíkem Jiřím Šedou na nadhozu a ten byl nečekaně velkou překážkou pro ledenické pálkaře. Naopak Hroši posíleni o Tomáše Jelínka, Jana Cabalku a Petra Kučírka se pustili do reprezentačního nadhazovače Jaroslava Breníka s velkou chutí a již ve druhé směně ho přinutili vystřídat. Dlouhé odpaly zaznamenal hned třikrát Jan Cabalka, Karel Kadečka, Ondřej Dibelka a Tomáš Jelínek. Čtyři ukradené mety zaznamenal rychlík Emeron Lourent a Hroši ukončili zápas již po páté směně. Pro Jiřího Šedu to byl první vítězný zápas v Extralize. Ještě i začátek odvety vypadal nadějně. Hned v první směně dokázali Hroši čtyřikrát skórovat a vedení 4:0 drželi do třetí směny. V ní se ale začal soupeř výrazně prosazovat proti Jaroslavu Müllerovi a srovnal na 4:4. Ještě jednou se Hroši dostali do vedení zásluhou Jana Cabalky  5:4, ale pak už rozjetého soupeře nedokázali zastavit. V další směně, která mohla skončit bez bodů, potrestaly Ledenice chyby Hrochů dalšími čtyřmi body a nepomohlo už ani střídání na nadhozu. Výsledek v páté směně kosmeticky upravil opět Jan Cabalka.

Přidáno 9. 5. 2017, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru