AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

O víkendu 21.- 22 dubna se v maďarské Budapešti konala evropská kvalifikace o postup na olympijské hry do japonského Tokia

O víkendu 21.- 22 dubna se v maďarské Budapešti konala evropská kvalifikace o postup na olympijské hry do japonského Tokia.
O víkendu 21.- 22 dubna se v maďarské Budapešti konala evropská kvalifikace o postup na olympijské hry do japonského Tokia
O víkendu 21.- 22 dubna se v maďarské Budapešti konala evropská kvalifikace o postup na olympijské hry do japonského Tokia. Kvalifikace byla velmi těžká a náročná, jelikož z této evropské kvalifikace postupují v každé hmotnostní kategorii jenom první dva - finalisté. Českou republiku  reprezentovali dva broďáci do 77 kg Oldřich Varga a do 87 kg Petr Novák. 
Oldřich Varga si v prvním kole jednoznačně poradil s norským reprezentantem Andreasem Kure, kterého vybodoval před časovým limitem 11 : 0. Ve druhém kole Olda zápasil s francouzským reprezentantem Evrikem Nikoghosyanem, kterého porazil 3: 2 na body. V semifinálovém utkání, které bylo rozhodující pro vybojování letenky na OH na Oldu čekal rovněž těžký soupeř medailista z evropských žíněnek Chorvat Bozo Starcevic. Olda po těžkém a vyrovnaném boji toto utkání prohrál 1 : 3 na body. 
V hmotnosti do 87 kg se Petru Novákovi nezadařilo hned v prvním utkání s Italem Fabiem Parisi, když po chybě v parteru prohrával 0: 7 na body. Petr se ale nevzdal a po závěrečném finiši utkání dotáhl na konečných 6 : 7 což nestačilo na další postup a z evropské kvalifikace byl vyřazen v prvním kole. 
Chlapce ještě čeká poslední světová kvalifikace 06. - 09.května v bulharské Sofii kde se pokusí ještě probojovat na OH do Tokia. Z této světové kvalifikace rovněž postupují první dva finalisté.
Přidáno 22. 3. 2021, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru