AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Mezinárodní den šachu, oslavili šachisté v Havlíčkově Brodě

ŠK Jiskra Havlíčkův Brod si Mezinárodní den šachu připomněl uspořádáním turnaje v rapid šachu mládeže 20.7.2021.
Mezinárodní den šachu, oslavili šachisté v Havlíčkově Brodě

ŠK Jiskra Havlíčkův Brod si Mezinárodní den šachu připomněl uspořádáním turnaje v rapid šachu mládeže 20.7.2021

Turnaj se uskutečnil pod záštitou starosty Havlíčkova Brodu Mgr. Jana Tecla.
Turnaje se zúčastnilo 22 šachových nadějí do šestnácti let ze šachových oddílů domácí Jiskry Havlíčkův Brod, Oudoleň, Gambitu Jihlava, Spartaku Pelhřimov, TJ Náměšť nad Oslavou.

Společný turnaj pro kategorie žáků/žákyň – starší (ročník nar. 2005-2009) a mladší (ročník nar. 2010 a mladší) zahájil v zastoupení pana starosty, místostarosta města Havlíčkův Brod pan Libor Honzárek.
Hrálo se sedm kol tempem deset minut + 2 sec/tah na partii pro každého hráče.

 Bojovný, napínavý turnaj do poslední partie, měl hladký průběh.

 Vyhodnocení po kategoriích, první tři v kategorii obdrželi pohár, diplom, věcnou cenu a cenu věnovanou starostou města Havlíčkova Brodu.
V kategorii mladších žáků zvítězil favorit Martin Policar z TJ Náměšť nad Oslavou, druhé místo Lenky Zvolánkové ze ŠO Sokola Oudoleň je překvapivé, ale zasloužené. Třetí místo vybojoval Kvído Wasserbauer z Jiskry Havlíčkův Brod. Půl bodu a pomocné hodnocení rozhodlo o pořadí na 4. až 7. místě.
V kategorii starších žáků prvenství vybojoval Tomáš Koumar z Jiskry Havlíčkův Brod s bodovým náskokem před Vítem Kovaříkem z Gambitu Jihlava a třetím Vojtěchem Zvolánkem ze Sokola Oudoleň.

Zvláštní cenu pana starosty a organizátorů turnaje, obdrželi nejmladší účastníci Bára Satrapová a Tomáš Tecl z Jiskry Havlíčkův Brod.

Pro všechny účastníky zajistili pořadatelé pamětní medaili a věcné ceny, které věnovali partneři turnaje: OSS ČUS Havlíčkův Brod, Amylon, a. s., Havlíčkův Brod, CATUS, spol. s r. o., SABE, spol. s r. o., EFKO, spol. s r. o., Nové Veselí a ŠK Jiskra Havlíčkův Brod.

Turnaj se vydařil ke spokojenosti účastníků a organizátorů, cíle turnaje připomenout svátek šachistů, Mezinárodní den šachu a propagovat královskou hru ŠACHY mezi mládeží se podle ohlasu účastníků a spokojenosti organizátorů podařilo.

Z mnoha pořízených fotografií z atmosfáry turnaje, uložených ve fotogalerii webu ŠK Jiskra HB www.sachy-hb.cz

Přidáno 22. 7. 2021, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru