AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

KADETI VYBOJOVALI 55.TITIUL MISTRA ČR

Chomutov byl dějištěm finálového turnaje Superligy kadetů. Právo bojovat o mistrovský titul si po základní části Superligy zajistilo šest nejlepších týmů.
KADETI VYBOJOVALI 55.TITIUL MISTRA ČR

Chomutov byl dějištěm finálového turnaje Superligy kadetů. Právo bojovat o mistrovský titul si po základní části Superligy zajistilo šest nejlepších týmů. V třídenním klání se Hroši postupně střetli se všemi soupeři a dva nejlepší týmy následně postoupily do finálového zápasu.

Hrochy čekal v pátek odpoledne mimořádně náročný program v podobě tří zápasů. Prvního soupeře Snails Kunovice porazili po tuhém boji 1:0, když skórovali až v dohrávce zápasu. Po krátké pauze nastoupili proti Žralokům z Ledenic a výsledkem byla další těsná výhra 2:1. Na závěr dne se ještě střetli ve večerním zápase s domácími Beavers Chomutov a do třetice slavili výhru, tentokrát 7:1. Vzhledem k ostatním výsledkům získali Hroši jistotu postupu do finálového zápasu již před sobotními zápasy. Klíčoví hráči tak dostali v sobotu volno, i tak Hroši přidali další výhru s Joudrs Praha 15:0 a teprve v posledním zápase skupiny poprvé a naposled prohráli s Kostelcem n.O. 0:2.

Finálovým soupeřem Hrochů se stal jejich první soupeř na mistrovství celek Kunovic. Opět to byl souboj dvou nejlepších nadhazovačů turnaje a vítězně z něj i po druhé vyšel brodský Matěj Macas. Hroši šli do vedení hned v první směně, zásluhou skórujícího Ondřeje Zborovského, kterého poslal pro úvodní bod svým odpalem Matěj Macas. Ve druhé směně po dlouhém odpalu zvýšil na 2:0 Rosťa Prášek. Již do tříbodového náskoku šli Hroši ve třetí směně, když Ondřej Zborovský zaznamenal dlouhý homerun. Kunovice sice svým jediným odpalem v zápase, který rovněž skončil za plotem, snížily na 3:1, více jim ale Hroši v čele s Matějem Macasem nedovolili a po zásluze slavili další titul mistra republiky. Ondřej Zborovský byl navíc vyhlášen nejlepším pálkařem mistrovství.

Sestava: Matěj Macas, Štěpán Sychra, Jonáš Voráček, Ondřej Zborovský, Tadeáš Tůma, David Wasserbauer, Rostislav Prášek, Ondřej Zborovský, Tomáš Jerml, Jiří Kotlas, Lukáš Kotlas

Trenéři: Dušan Šnelly, Luboš Bukáček, Martin Zakouřil, Jiří Kotlas

Přidáno 4. 10. 2021, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru