AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

JUNIOŘI VYBOJOVALI TITUL, MUŽE ČEKÁ OBHAJOBA

Mimořádně úspěšně dopadly pro brodské softballisty víkendové zápasy s pražským Spectrem
JUNIOŘI VYBOJOVALI TITUL, MUŽE ČEKÁ OBHAJOBA

Junioři v pátek večer i potřetí porazili ve finále Extraligy svého soupeře a obhájili tak titul z loňského roku. Muži v semifinálové sérii zvítězili až v pátém rozhodujícím zápase a postoupili potřetí za sebou do finále naší nejvyšší soutěže. V předchozích dvou případech dokázali ve finále zvítězit. Letošním finálovým soupeřem Hrochů budou hráči Tempa Praha.

Hroši junioři – Spectrum Praha junioři                  3:0 (18:1, 16:1, 11:1)

S vedením 2:0 na zápasy, které si přivezli minulý týden z Prahy, vstoupili junioři v pátek večer do třetího zápasu s jasným cílem ukončit sérii hned v prvním domácím zápase. Od první směny Hroši v Hippos aréně dominovali a svou převahu zúročili body v každé směně. V páté pak dosáhli desetibodového rozdílu a zápas předčasně ukončili. Získali tak poslední titul v této věkové kategorii (22 let), protože od příští sezóny se bude juniorská Extraliga hrát pouze do 18 let.

Hroši – Spectrum Praha               3:2 (4:5, 3:0, 3:2, 5:7, 7:1)

Semifinále bylo po prvním víkendu vyrovnané 1:1 na zápasy, když oba týmy využily výhodu domácího prostředí. V dalším pokračování ale bylo vše naopak. Hroši v pátek ve třetím utkání v Praze dokázali zvítězit 3:2, když v předposlední směně odpálil Karel Kadečka vítězný homerun a Hroši měli v sobotu v domácím prostředí mečbol. Ujali se vedení 1:0, ale Spectrum v jediné směně otočilo na 1:4 a následně zvýšilo až na 1:5. Hrochům vyšla čtvrtá směna a i oni čtyřmi body srovnali na 5:5. Homerunem se prezentoval Jakub Holobrádek. Poslední útok Spectra ale znamenal další dva body, na které již Hroši odpovědět nedokázali. V neděli tak cestovali do Prahy na pátý rozhodující zápas. V něm byli jasně lepším týmem. Dosáhli na deset odpalů, které jim přinesly sedm doběhů. Za homerunový plot se prosadil v zápase výborně pálící Jan Cabalka. Naopak nadhazovač Michal Holobrádek dovolil soupeři pouze jeden jediný odpal, který stačil na jeden bod a Hroši se tak probili do bojů o titul.

Přidáno 2. 10. 2018, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru