AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI VSTOUPILI DO LIGY SPRÁVNOU NOHOU

Slavnostně vstoupili havlíčkobrodští softballisté do nového ročníku naší nejvyšší soutěže. V pátek večer přivítali úřadující mistři v rámci akce ,,Opening Day“ pražské Eagles.
HROŠI VSTOUPILI DO LIGY SPRÁVNOU NOHOU

Zápasu předcházel bohatý kulturní program a slavnostního nadhozu se ujal hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek. Před samotným zápasem Hroši představili charitativní projekt ,,Každý odpal pomáhá“, ke kterému se okamžitě přidala řada dalších partnerů klubu i individuálních osob. V současné době má každý odpal brodských hráčů hodnotu 221,- a částka stále narůstá. Výtěžek akce bude věnován malé holčičce na nezbytnou operaci.

Hroši -  Eagles Praha                                      4:0 a 7:1

Před skvělou kulisou, kterou vytvořily více než tři stovky diváků, šli domácí do vedení již v úvodním útoku po doběhu Tomáše Jelínka. Na další body si diváci museli počkat do čtvrté směny, ve které kapitán domácího týmu Karel Kadečka odpálil tříbodový homerun a zvýšil na 4:0. Více bodů v zápase již nepadlo a to i proto, že nadhazovač Hrochů Michal Holobrádek vyřadil sám patnáct z jednadvaceti pálkařů soupeře.

V sobotní odvetě už Hroši zvítězili výraznějším rozdílem. Eagles se sice v první směně ujali vedení, více bodů jim už ale Michal Holobrádek nedovolil a Hroši postupně zápas otočili. Dvoubodovým homerunem k obratu přispěl Ondřej Dibelka.

Hroši – Tempo Praha                                     5:7 a 8:2

Na hřiště loňského semifinálového soupeře odcestovali Hroši ve velmi okleštěném a výrazně omlazeném složení. Do sestavy se dostalo hned pět juniorů a tak s konečnou bilancí výhry a prohry vládne spokojenost. V úvodním zápase šlo domácí Tempo do tříbodového vedení, které ale vymazal Ondřej Dibelka tříbodovým homerunem. Ještě jednou dokázali Hroši srovnat dalším homerunem tentokrát Jana Cabalky na 4:4. V koncovce ale domácí odskočili na 4:7 a Hroši posledním útokem již pouze korigovali na 5:7.

Odveta byla dlouho vyrovnaná a do páté směny drželi Hroši hubený náskok 2:1. O osudu zápasu následně rozhodl čtyřbodovým grandslam homerunem Karel Kadečka a zvýšil na 6:1. Náskok si ji Hroši pohlídali a tak premiéra nadhazovače Jaroslava Müllera v letošní sezóně dopadla vítězně.

V dalším kole cestují Hroši na sever Čech, kde se střetnou s Mostem a Chomutovem, v domácím prostředí se představí v pondělí 8.května od 11:00 v zápase s vedoucími Žraloky z Ledenic.

Přidáno 26. 4. 2017, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru