AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI VEDOU VE FINÁLE EXTRALIGY 2:0 NA ZÁPASY

Skvěle vstoupili brodští softballisté do finálové série s chomutovskými Beavers, když dokázali zvítězit jak v sobotu v Chomutově, tak v neděli v domácí Hippos aréně.

Skvěle vstoupili brodští softballisté do finálové série s chomutovskými Beavers, když dokázali zvítězit jak v sobotu v Chomutově, tak v neděli v domácí Hippos aréně. K prvnímu zápasu nastoupili po jednodenním odpočinku, když si teprve ve čtvrtek večer zajistili postup do finále. To se ale paradoxně projevilo jako výhoda, neboť Chomutov si zajistil postup o 11 dní dříve a větší rozehranost Hrochů byla v obou zápasech znát. Třetí zápas je na programu v sobotu 10.10. v Chomutově, případný čtvrtý pak o den později v Havlíčkově Brodě.

Hroši – Beavers Chomutov 2:0 (4:0 a 7:0)

První zápas byl až nečekaně jasnou záležitostí Hrochů. Ti se ujali vedení 2:0 ve druhé směně zásluhou odpalů Filipa Tabačka a Petra Kruntoráda. Ve třetí doběhl pro další bod David Mertl a skóre zápasu uzavřel sólo homerunem opět Petr Kruntorád. Naopak domácí dokázali dostat běžce na metu až v předposlední směně, neboť více jim bezchybná obrana Hrochů v čele s Michalem Holobrádkem nepovolila.

Nedělní druhý zápas byl již daleko vyrovnanější, byť konečné skóre nakonec vyznělo opět jasně pro Hrochy. Soupeř tentokrát obsazoval mety téměř v každé směně a obrana Hrochů tak byla pod daleko větším tlakem. Přesto i v druhém zápase udržela čisté konto. Absolutorium zaslouží nadhazovač Michal Holobrádek, který nedovolil soupeři ani jeden odpal a zvládl tak odházet pátý zápas během jediného týdne, navíc čtyři z nich vítězně. Hroši se ujali vedení hned prvním útokem, když na domácí metu doběhl David Mertl po odpalu Jana Hospodky. Ve čtvrté směně zvýšil Tomáš Benda na 2:0. Klíčová situace nastala v začátku páté směny, když Hroši ubránili bez bodu chomutovský útok s dvěma běžci na metách a následně při svém útoku rozhodli. Osmnáctiletý benjamínek týmu Jan Voráček poprvé v play-off po šikovném odpalu obsadil metu, David Mertl vybojoval další a Tomáš Klein vše pojistil tříbodovým homerunem. Hroši ještě v téže směně dosáhli zásluhou osvědčené dvojice Filip Tabaček a Petr Kruntorád šestý bod. Rozdílový sedmý pak zajistil při svém premiérovém startu ve finále další z mnoha juniorů v sestavě Hrochů, devatenáctiletý Jan Hlaváč.

Přidáno 5. 10. 2020, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru