AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI VEDOU VE FINÁLE EXTRALIGY 2:0 NA ZÁPASY

Skvěle rozehráli finálovou sérii muži v nejvyšší softballové soutěži.
HROŠI VEDOU VE FINÁLE EXTRALIGY 2:0 NA ZÁPASY

HROŠI VEDOU VE FINÁLE EXTRALIGY 2:0 NA ZÁPASY

Skvěle rozehráli finálovou sérii naší nejvyšší softballové soutěže havlíčkobrodští Hroši, když dokázali zvítězit jak v sobotu v Praze na Spectru, tak v neděli v domácí Hippos aréně. Vedou tedy 2:0 na zápasy a k vysněnému titulu jim zbývá udělat poslední krok. Ten ale nebude vůbec jednoduchý, o čemž se Hroši přesvědčili v loňském roce, kdy v semifinále vedli se stejným soupeřem rovněž 2:0 a nakonec odešli poraženi 2:3. Finálová série bude pokračovat v sobotu v Praze, případný čtvrtý zápas v neděli v Havlíčkově Brodě.

Hroši – Spectrum Praha 7:3

Úvodní zápas se hrál před zaplněným hledištěm na hřišti Spectra a více radosti měla nakonec početná skupina fanoušků brodského klubu. Hroši šli do vedení 1:0 hned v úvodní směně po odpalu Joshui Nia doběhl pro první bod Tomáš Jelínek. Domácí dokázali ještě v téže směně srovnat na 1:1 a tento stav vydržel až do čtvrté směny. V ní přišel velký tlak Hrochů. Vše odstartoval dvoumetovým odpalem Karel Kadečka, další rány přidali Ondřej Dibelka, Anthony Beamont a Jan Cabalka a Hroši rázem vedli 4:1. Spectrum ale i podruhé dokázalo odpovědět a v dohrávce čtvrté směny snížilo na 4:3. Koncovku zápasu ale zcela ovládly zahraniční posily Hrochů. Nejdříve Novozélanďan Alfons Oveinikovas odpálil dvoubodový homerun a na 7:4 zvýšil po další ráně za plot jeho krajan Joshua Niu. Australský nadhazovač Tyson Duncan ve spolupráci s holandským catcherem Anthony Beamontem už domácím skórovat nepovolili.

Hroši – Spectrum Praha 6:1

Před rekordní domácí návštěvou měli Hroši doslova raketový vstup do zápasu, když po čtyřech pálkařích vedli 3:0. Nejdříve se prosadil Tomáš Jelínek, Joshua Niu poslal míč nekompromisně za plot a Hroši vedli 2:0. Vzápětí poslal míč do Sázavy i kapitán domácího celku Karel Kadečka, přidal třetí bod a donutil hosty střídat nadhazovače již v první směně. Další tlak Hrochů přišel ve čtvrté směně, kdy po sérii odpalů a nečekaně i občasných chyb soupeře zvýšili na 6:0. V páté směně byli Hroši blízko sedmého bodu, který by zápas předčasně ukončil, ale soupeř se s vypětím všech sil ubránil a nakonec odehrál všech sedm směn. V té poslední pak zaznamenal svůj jediný bod.

Sestava: Tyson Duncan, Anthony Beamont, Tomáš Jelínek, Alfons Oveinikovas, Ondřej Dibelka, Petr Kučírek, Jan Cabalka, Joshua Niu, Karel Kadečka, Tomáš Siwek

Přidáno 10. 10. 2016, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru