AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI VE FINÁLE EXTRALIGY

Semifinálová série mezi Hrochy a ledenickými Žraloky dospěla nejdále, kam až to šlo. Po té, co ve středu večer Hroši neproměnili první mečbol, se za stavu 2:2 na zápasy rozhodovalo ve čtvrtek opět v Ledenicích.

Semifinálová série mezi Hrochy a ledenickými Žraloky dospěla nejdále, kam až to šlo. Po té, co ve středu večer Hroši neproměnili první mečbol, se za stavu 2:2 na zápasy rozhodovalo ve čtvrtek opět v Ledenicích. V normální hrací době skončil zápas rovněž 2:2 a šlo se do prodloužení. V tuto chvíli vzal osud série do svých rukou historicky nejúspěšnější pálkař ligy David Mertl a dvoubodovým homerunem poslal Hrochy do finále. Hroši do semifinálové série nasadili hned sedmičku hráčů mladších 20 let a byla to pro ně zkušenost k nezaplacení. Mladíci zdatně sekundovali zkušeným extraligovým matadorům, na kterých samozřejmě ležela největší váha odpovědnosti, a kteří se velkou měrou zasloužili o postup do finále. Finálovým soupeřem Hrochů budou Beavers Chomutov a série hraná na tři vítězné zápasy začíná již v sobotu ve 14:00 v Chomutově. V neděli 4.10. se budehrát druhý zápas v havlíčkobrodské Hippos aréně od 15:30.

Hroši – Žraloci Ledenice 3:2 (6:1, 0:9, 4:3, 5:11, 4:2 po pr.)

Ve středu večer za stavu 2:1 na zápasy cestovali Hroši ke čtvrtému zápasu do Ledenic. Na místo postupové radosti schytali slušný příděl bodů a domů se vrátili bez postupu a hluboko po půlnoci. Sice se hned v druhé směně dostali do vedení 3:0 a drželi ho do poloviny zápasu, pak ale na dva auty za stavu 3:2 inkasoval Michal Holobrádek pět bodů v jediné směně a trenéři se rozhodli stáhnout ho ze hry. A tak ve velmi složité situaci si odbyl svoji extraligovou premiéru teprve patnáctiletý kadetský nadhazovač Hrochů Matěj Macas a zahájil ji dvěma strike outy. I ve zbytku zápasu předvedl velmi dobrý výkon, porážce ale nezabránil.

O den později se hrál zápas o všechno. Oba nadhazovači moc šancí skórovat nedávali a tak první body padly po jediné chybě obrany Hrochů, kdy se vnějšímu polaři ztratil míč ve světlech a Žraloci si doběhli pro svoje jediné body. Hroši odpověděli ve čtvrté směně, kdy po odpalu Petra Kruntoráda snížili na 1:2. V předposlední směně odpálil nejdříve Tomáš Klein a obsadil druhou metu, pro vyrovnávající bod ho poslal tvrdým odpalem střídající Filip Tabaček. Sedmá směna body nepřinesla a na řadu přišel tei-break. Hrochům vyšlo před nastavenou směnou dobře pálkařské pořadí a hned první pálkař rozhodl. David Mertl v klíčové chvíli poslal míč až za oplocení a Hroši šli po jeho dvoubodovém homerunu do vedení 4:2. Dohrávku prodloužení už opět plně režíroval Michal Holobrádek, který hodil den starý nezdar za hlavu, sám zařídil všechny tři potřebné auty a odstartoval postupovou radost Hrochů. Oba zápasy se hrály před do posledního místa zaplněnou žraločí arénou, ale radovat se nakonec mohla malá skupinka věrných fanoušků týmu z Vysočiny. Z bratrovražedného boje tedy nakonec vyšli vítězně Hroši, přestože před startem série měli na kontě porážky ve všech čtyřech letošních zápasech.

Sestava: M.Holobrádek, M.Macas, D.Mertl, T.Klein, J.Voráček, L.Hospodka, O.Dibelka, T.Benda, J.Hospodka, J.Šeda, F.Tabaček, J.Hlaváč, A. Liška

Trenéři: D.Šnelly, J.Gregor, L.Bukáček

Přidáno 5. 10. 2020, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru