AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI V ČELE NADSTAVBY EXTRALIGY

Přestože do konce nadstavby naší nejvyšší softballové soutěže zbývá odehrát brodským Hrochům ještě poslední dvojzápas v sobotu v Ledenicích, s předstihem si již zajistili postup do semifinále Extraligy.

Přestože do konce nadstavby naší nejvyšší softballové soutěže zbývá odehrát brodským Hrochům ještě poslední dvojzápas v sobotu v Ledenicích, s předstihem si již zajistili postup do semifinále Extraligy. Ve středu totiž zvítězili v dohrávce minulého kola v Mostu v obou zápasech a posunuli se na čelo tabulky.

Hroši – Most 7:1 a 4:0

Největší drama se odehrálo z pohledu Hrochů před samotným zápasem, kdy polovina týmu zůstala zablokována při havárii na dálnici. Naštěstí pro Hrochy uvízli ve stejném místi i oba rozhodčí a tak zápas začali Hroši sice s hodinovým zpožděním a bez většího rozcvičení, za to ale v kompletní sestavě. Premiéru v Extralize si odbyl další mladík, sedmnáctiletý Tomáš Sejkora a v druhém zápase zaznamenal svůj první extraligový odpal. Na pozici catchera nastoupil David Mertl a oprášil tak spolupráci s Michalem Holobrádkem z MS. Jinak Hroši odehráli oba zápasy bez jediné chyby v obraně, na rozdíl od domácích, kteří měli v zápise zápasu hned osm errorů. Hroši šli do vedení již v první směně po doběhu Davida Mertla. Domácí vyrovnali ve třetí směně na 1:1 po svém jediném odpalu v utkání, ale hned v dalším útoku odskočili Hroši na 3:1 zásluhou mladíků Adama Lišky a Jana Voráčka. Na 6:1 zvýšili Hroši v šesté směně díky svým osvědčeným pálkařům ze začátku pálkařského pořadí a na konečných 7:1 upravili ve směně sedmé.

Do odvety nahradil Michala Holobrádka na nadhozu junior Dominik Šubrt, kterému zápas odchytal Tomáš Klein. Dominik odházel zápas skvěle a připsal si své doposud nejcennější ligové vítězství. První tři směny se hrálo bez bodu, když několikrát bezchybně zapracovala defenziva Hrochů, v čele s Lukášem Hospodkou. Ve čtvrté odpálili po sobě jdoucí pálkaři Tomáš Klein, Tomáš Benda, Adam Liška a Tomáš Sejkora a Hroši se ujali vedení 2:0. V páté směně Hroši své vedení na chyby Mostu zdvojnásobili a stav 4:0 již udrželi. V šesté směně sice zaznamenali bratři Buchnerové dva homeruny a snížili na 4:2, jenže Hroši pak zahráli tři auty a rozhodčí ukončili zápas pro tmu. V tomto případě tak platí výsledek po páté směně a ten byl 4:0 pro Hrochy.

Přidáno 3. 9. 2020, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru