AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI PŘIVEZLI ZE SEVERU ČECH DVĚ VÝHRY

K úvodním zápasům naší nejvyšší softballové soutěže cestovali brodští Hroši do Mostu a Chomutova s cílem přivézt minimálně dvě výhry. Tento cíl do puntíku splnili, když u obou soupeřů dokázali vyhrát vždy hned první zápas.

K úvodním zápasům naší nejvyšší softballové soutěže cestovali brodští Hroši do Mostu a Chomutova s cílem přivézt minimálně dvě výhry. Tento cíl do puntíku splnili, když u obou soupeřů dokázali vyhrát vždy hned první zápas. Pro mladý tým Hrochů jsou výsledky i předvedená hra určitě povzbuzením do dalších kol.

Hroši – Painbusters Most 5:0 a 4:8

V úvodním zápase dovolil brodský nadhazovač Michal Holobrádek soupeřovým pálkařům pouze dva odpaly, a když se k jeho výkonu přidala i bezchybně hrající defenziva Hrochů, bez větších problémů udržel čisté konto. Hroši se poprvé prosadili ve třetí směně, ve které hned třikrát skórovali a na konečných 5:0 zvýšili v polovině utkání. O výsledek se rovnoměrně zasloužila celá pálkařská sestava Hrochů. V odvetě Hrochům nevyšla první směna, kdy po dvou chybách pustili domácí do čtyřbodového vedení. Zpět do zápasu dostal broďáky dlouhým homerunem kapitán Ondřej Dibelka. Do poslední směny ztráceli Hroši již jen bod. Posledním útokem ale Most na již střídajícího nadhazovače Dominika Šubrta odskočil na konečných 4:8 a vedení již nepustil.

Hroši – Beavers Chomutov 5:1 a 2:4

Úvodní utkání se velmi podobalo sobotnímu zápasu. Michal Holobrádek opět s pevnou obranou v zádech dovedl Hrochy k výhře. Hroši šli do vedení 3:0 hned prvním útokem. Na 5:0 zvýšil dvoubodovým homerunem benjamínek týmu, sedmnáctiletý Adam Liška, pro kterého to byl teprve druhý extraligový odpal v kariéře. Ten první zaznamenal o start dříve a měl délku tří met. Chomutov již v závěru pouze doběhl pro čestný bod. Do odvety nastoupil poprvé v zahajovací sestavě juniorský reprezentační nadhazovač Dominik Šubrt a podal skvělý výkon. Za celý zápas povolil domácímu celku pouze čtyři body, když o tři z nich se navíc postarali dva z nejlepších pálkařů soutěže, reprezentanti Marek Malý a Václav Svoboda. Je jen škoda, že se tentokrát Hrochům nedařilo tolik na pálce, jako v předchozích zápasech, ale s předvedenou hrou panovala spokojenost.

Velkým svátkem pro celý klub pak bude nejbližší domácí zápas. Poprvé v historii se Hroši představí v přímém přenosu před kamerami České televize, když v pátek 19.6. budou v Hippos aréně hostit od 18:00 nováčka Extraligy Joudrs Praha.

Přidáno 11. 6. 2020, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru