AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI POSTUPUJÍ DO NADSTAVBY

Porci osmi zápasů měli před sebou extraligoví softballisté Havlíčkova Brodu. Nakonec jich odehráli jenom šest, ale i tak jim pět výher z šesti zápasů zajistilo postup do nadstavby, kterou bude hrát šest nejlepších týmů.

Porci osmi zápasů měli před sebou extraligoví softballisté Havlíčkova Brodu. Nakonec jich odehráli jenom šest, ale i tak jim pět výher z šesti zápasů zajistilo postup do nadstavby, kterou bude hrát šest nejlepších týmů. Hrochům zbývá ještě odehrát již dvakrát odložené utkání s pražským Tempem, když pokaždé hřiště uplavalo. Poprvé již před zápasem, podruhé v průběhu druhé směny. Třetí pokus se uskuteční ve čtvrtek 23.7. od 18:00 v Hippos aréně. Nadstavba odstartuje v sobotu 8.8. a soupeř Hrochů bude znám až po dohrávce s Tempem. Z šesti týmů si postup do play-off zajistí čtyři nejlepší.

Sezimovo Ústí – Hroši 0:6 a 1:11

Na hřišti nováčka soutěže a zároveň i posledního celku Extraligy Hroši s jistotou potvrdili roli favorita a bezpečně zvítězili v obou zápasech. Většinu směn odházel juniorský reprezentant Dominik Šubrt a v útoku se prosazovali všichni hráči. Hroši nastřádali během necelých 11 směn 21 odpalů a 17 bodů. Homeruny se prezentoval Petr Kruntorád a Vojtěch Láska.

Hroši – Tunnellers Praha 7:0 a 8:1

I s předposledním týmem tabulky si Hroši připsali dvě povinné výhry, když opět předvedli velmi dobrou hru v útoku a přidali do týmových statistik dalších 20 odpalů a 15 doběhů. Tentokrát zaznamenali dokonce čtyři homeruny, jejichž autory byli Petr Kruntorád, Jan Hospodka, Ondřej Dibelka a Adam Liška. Hroši opět šetřili síly svého elitního nadhazovače Michala Holobrádka na nedělní zápasy s Břeclaví, jeho úlohu převzal Dominik Šubrt a zhostil se jí opět na výbornou.

Hroši – Břeclav 4:0 a 0:2

V prvním zápase předvedli Hroši jeden ze svých nejlepších letošních výkonů a jako téměř ve všech letošních zápasech zvítězili proti prvnímu nadhazovači soupeřů. Bohužel jak jsou Hroši úspěšní na elitní nadhazovače, tak pravidelně zklamávají na většinu druhých nadhazovačů v odvetách. Ne jinak tomu bylo i s Břeclaví. Proti vycházející hvězdě českého softballu a hlavnímu strůjci medaile z MS juniorů Jakubu Osičkovi se jim jako jednomu z mála týmů v soutěži podařilo uspět. Jakub Osička o den dříve vymazal vedoucí Tempo a v minulém kole odešli s nulou i úřadující mistři z Ledenic. Hroši se ujali vedení hned v první směně, když Jana Hospodku dopravili pro úvodní bod svými odpaly Petr Kruntorád a Jiří Šeda. Definitivní rozhodnutí padlo v páté směně, když mety obsadili po odpalech Honzové Voráček a Hospodka. Oba dva poslal pro body svým druhým dlouhým odpalem v zápase catcher Petr Kruntorád. V šesté směně ještě Hroši pojistili výhru dalším bodem. Michal Holobrádek dovolil svému mateřskému celku jediný odpal a bez střídání pokračoval i v druhém zápase. Ani v něm toho soupeři mnoho nedovolil. Na odpaly byla odveta vyrovnaná 3:3, ale o prohře Hrochů rozhodla jednak fatální chyba v obraně v polovině zápasu a jednak bezzubý útok, který si jako jeden z mála týmů Extraligy nedokázal poradit s levorukým nadhazovačem Břeclavi. V kombinaci s velmi nepřesným hlavním rozhodčím z toho v útoku vyšla nula. Nutno říct, že na hlavního arbitra nebudou v tomto týdnu Hroši vzpomínat v dobrém, neboť se výrazně podepsal i pod prohru juniorky v minulém extraligovém kole v Praze.

Přidáno 24. 7. 2020, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru