AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI OBHÁJILI EXTRALIGOVÝ TITUL

Brodští softballisté dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul. Vzhledem k tomu, že v letošním play-off nasadili do hry výhradně své vlastní odchovance je obhajoba titulu doslova senzací.
HROŠI OBHÁJILI EXTRALIGOVÝ TITUL

Nejen že Hroši nevyužili služeb cizinců, tak jak tomu bylo v loňském roce, ale postavili do klíčových zápasů téměř juniorskou sestavu. Osm z nich vybojovalo titul v juniorské extralize hráčů do 22 let, pět i titul na MČR do 19 let a o naprostý unikát se postaral Lukáš Hospodka, který přidal i titul v kategorii kadetů do 16 let. Podobné se ale dá říct i o jejich finálovém soupeři z jihočeských Ledenic, který nastoupil do finále se stejným věkovým průměrem jako Hroši a to 23 let. Všechny zápasy finálové série byly mimořádně vyrovnané a o vítězi častokrát rozhodovala spíše větší dávka štěstí, nežli herní převaha některého týmu. K Hrochům se nakonec přiklonilo více a po výsledku 3:1 na zápasy se tak mistrovský pohár vrátil zpět do Havlíčkova Brodu.

Hroši – Žraloci Ledenice                              6:5

Za stavu 1:1 na zápasy pokračovala série v sobotu v brodské Hippos aréně. Ve skvělé atmosféře, kterou vytvořily oba tábory fanoušků, se odehrálo drama až do posledního autu. Ledenice se ujaly vedení hned prvním útokem, kdy šly do dvoubodového trháku. Hroši po nervózním začátku odpověděli ve třetí směně, když při dvou autech dokázali pětkrát skórovat. Po té co ve čtvrté směně zvýšil homerunem Jan Cabalka na 6:2, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Ledenice zápas nevzdaly a v předposlední směně dotáhly až na 6:5. Jejich poslední útok ale Hroši ubránili a ujali se vedení v sérii 2:1.

Žraloci Ledenice – Hroši                              10:12  po 2.prodloužení

V neděli do posledního místa naplněný stadion Žraloků byl svědkem opravdového vyvrcholení letošního extraligového ročníku s neuvěřitelným průběhem zápasu. Hroši s vidinou mečbolu vstoupili do utkání razantně a zásluhou tvrdé rány Karla Kadečky šli do vedení 3:0. Domácí okamžitě kontrovali a snížili na 3:2. Ve čtvrté směně Hroši znovu udeřili a zvýšili na 7:2. Když v páté směně navýšili své vedení na 10:2, zdálo se, že si bez problémů dojdou pro titul. Ledenice ale neskutečně vstaly z mrtvých a v dohrávce této směny se šesti body vrátily do zápasu. Když v bouřlivé atmosféře v poslední směně vyrovnaly dvoubodovým homerunem na 10:10, vypadalo to s Hrochy bledě. Další kritickou chvíli přežili broďáci v dohrávce prvního prodloužení, když čelili plným metám soupeře. V druhém prodloužení však konečně opět našli pevnou půdu pod nohama a Ondřej Dibelka tvrdou ranou poslal Hrochy do vedení 12:10. V dohrávce zápasu pak symbolicky zahráli poslední auty benjamínci týmu. Šestnáctiletý Lukáš Hospodka první dva, ten poslední pak vyšel na jeho o rok staršího spoluhráče Jiřího Šedu a odstartoval obrovskou radost v táboře Hrochů.

Sestava: Holobrádek Michal, Holobrádek Jakub, Tabaček Filip, Zakouřil Martin, Hospodka Jan, Dibelka Ondřej, Hospodka Lukáš, Cabalka Jan, Jelínek Tomáš, Šeda Jiří, Kadečka Karel, Urbánek Šimon, Müller Jaroslav

Realizační tým: Šnelly Dušan, Siwek Tomáš, Bukáček Luboš

Přidáno 16. 10. 2017, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru