AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Hroši krok od finále v extralize mužů

Po víkendu jsou muži pouze krok od finále když vedou nad Tempem Praha 2:0

HROŠI JSOU KROK OD FINÁLE

Po úvodních dvou zápasech semifinálové série play –off softballové Extraligy vedou brodští softballisté nad Tempem Praha 2:0 na zápasy a k vysněnému finále jim schází udělat poslední krok. Oba zápasy byly mimořádně dramatické a Hroši o svých výhrách rozhodli pokaždé za pomoci homerunů.

Hroši – Tempo Praha            2:0 na zápasy (6:5 a 6:0)

Úvodní zápas hostila slušně zaplněná Hippos aréna. Hroši zahájili zápas s australským nadhazovačem Tysonem Duncanem, ale tomu se vstup do zápasu vůbec nepovedl, když se hned prvním útokem Tempo ujalo vedení 0:2. V dohrávce první směny domácí zásluhou Ondřeje Dibelky otočili tříbodovým homerunem na 3:2. Ve třetí směně ale Duncan třikrát inkasoval a za stavu 3:5 přepustil svoje místo juniorovi Michalu Holobrádkovi. Ten podal vynikající výkon a do konce zápasu již pálkařům Tempa nic nedovolil. Hroši ve čtvrté směně snížili na 4:5 a v páté rozhodl dvoubodovým homerunem na 6:5 Karel Kadečka o důležité první výhře Hrochů.

V neděli se série přesunula do Prahy a opět se hrál mimořádně vyrovnaný zápas, byť to podle konečného skóre nevypadá. Až do šesté směny se totiž hrálo 0:0, když Hrochy od bodů několikrát dělila jen nehorázná smůla. Tyson Duncan tentokrát podal výrazně lepší výkon a odházel čistě prvních pět směn, poslední dvě pak Michal Holobrádek. V šesté směně poslal Hrochy do vedení Novozélanďan Alfons Oveinikovas a jak jinak než homerunem. Do poslední směny šly týmy za nejtěsnějšího stavu 1:0. Sedmá směna ale jasně patřila broďákům. Nejdříve zvýšil tříbodovým homerunem druhý ze Zélanďanů Joshua Niu na 4:0 a vzápětí na 6:0 homerunem i kapitán Hrochů Karel Kadečka.

Přidáno 26. 9. 2016, autor: Pavel Mazánek

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru