AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

HROŠI DRUZÍ V EVROPĚ !!

Super Cup je obdobou fotbalové ligy mistrů a týmy byly nasazeny do čtyř kvalifikačních skupin, ze kterých první tří postoupili do play-off hlavní soutěže Super Cupu, zbytek bojoval v Poháru ESF.

Hroši prošli skupinou D bez sebemenšího zaváhání, když postupně porazili Team Germany 10:0, dánský Horsholm Hurricanes 7:1, belgický Chicaboos Starbroek 7:0 a francouzský BC Contois 11:0.

V osmifinálovém zápase play-off se střetli z dalším českým účastníkem Žraloci Ledenice, kterého přehráli 10:1. O výhře rozhodli až v předposlední směně, ve které dosáhli osmi doběhů. Ve čtvrtfinále čekal Hrochy dánský Stenlose Bulls, který je před třemi lety v Amsterdamu připravil o medaili. Za Bulls nadhazoval Kim Hansen, který v minulosti hájil barvy Hrochů v české Extralize. Hroši však neměli se svým bývalým spoluhráčem slitování. V první směně po homerunu Tomáše Jelínka a dvěma staženými body Nikky Hayesem šli do vedení 3:0. Ve druhé zvýšil na 6:0 tříbodovým homerunem Karel Kadečka a Hansen, momentálně považovaný za nejlepšího evropského nadhazovače šel střídat. Hroši pak po další ráně za plot, jejímž autorem byl novozélandský nadhazovač Nikky Hayes, zvítězili 8:0. V semifinále čekal Hrochy další těžký soupeř, pražské Spectrum. Zápas byl po většinu hrací doby dost vyrovnaný, z výhry 3:0 a postupu do finále se ale nakonec radovali brodští softballisté.

Ve finále Hroši nastoupili proti belgickému týmu Braschaat Braves. Tento klub byl ve finále i v předchozích dvou ročnících, ale pokaždé odešel poražen. Do třetice bohužel pro Hrochy uspěl. Belgičané se ujali vedení již v první směně zásluhou své novozélandské posily. Hroši sice ve druhé směně srovnali na 1:1, ale na začátku třetí směny odskočil soupeř na 1:3. Od této chvíle Hroši vyvinuli velký tlak, svého soupeře přestříleli dvojnásobným počtem odpalů, ale na víc než snížení na 2:3 to nestačilo. Argentinský nadhazovač Braschaatu společně se svým krajanem catcherem podali vynikající výkon a na rozdíl od Hrochů jim nechybělo ani potřebné štěstí. I přes zklamání z finálové porážky byl výkon Hrochů mimořádný. Dosáhli historicky nejlepšího umístění českého celku v Super Cupu a po dvou čtvrtých místech v minulosti si přivezli premiérové medaile. Tomáš Jelínek navíc převzal cenu pro nejlepšího pálkaře turnaje.

Sestava: Nikky Hayes (NZ), Zane Van Lieshout (NZ), Anthony Beaumont (HOL), Regan O´Neill (VB), Matouš Kasal, Ondřej Dibelka, Jan Cabalka, Tomáš Jelínek, Mikuláš Klas, Karel Kadečka, Michal Holobrádek, Filip Tabaček, Martin Zakouřil, Brian Eradus (Hol)

Realizační tým: Dušan Šnelly, Tomáš Siwek, Luboš Bukáček, Pavel Marek


Zobrazení: Alba | Podle data

Hroši druzí v Evropě


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru