AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Sportovní šermíři bojovali na turnaji juniorů fleretem v Ostravě a mezinárodním turnaji v Liberci

Sportovní šermíři z TJ Jiskra Havlíčkův Brod bojovali 28. 9. 2019 v Ostravě na turnaji juniorů fleretem. 5. 10. 2019 se uskutečnil v Liberci mezinárodní turnaj fleretem, na kterém se prezentovalo dvanáct zemí.

Sportovní šermíři  z TJ Jiskra Havlíčkův Brod bojovali 28. 9. 2019 v Ostravě na turnaji juniorů fleretem. Čermákův Memoriál, na kterém zazářil David Mottl a po jeho spanilé jízdě kolami se dostal až do finálové osmičky, kde byl zastaven až v semifinále ,a tímto se umístil na 6. místě. David si tímto upevnil pozici o boje na postup Mistrovství Evropy. Ani další šermíř z Havlíčkova Brodu Lukáš Vomela si nevedl špatně, v těžké konkurenci se umístil na 33. místě.

5. 10. 2019 se uskutečnil v Liberci mezinárodní turnaj fleretem, na kterém se prezentovalo dvanáct zemí. Havlíčkův Brod měl zastoupení na tomto turnaji v Anně Šimkové, v kategorii mladších žákyň. Po rozpačitém úvodním kole, kdy na svém kontě měla pět porážek a jen dvě výhry, se v druhém kole situace obrátila a Anna měla čtyři výhry a jen dvě prohry. Tři výhry dokonce neobdržela žádný zásah. Eliminační los nebyl k Anně příznivý, a tak nastoupila proti loňské účastnici finálové osmičky. Anna nedala soupeřce šanci na zvrácení výsledku a porazila jí 15:4. Dalším eliminačním kolem o finálovou osmičku narazila Anna na svojí rivalku z Bystřice n. Perštejnem a na tuto již nestačila, a nebo již neměla čas, protože v tomto utkání vypršel čas a vzhledem k tomu, že Anna prohrávala 8:13 z turnajem se rozloučila a umístila se na 15. místě.

Přidáno 9. 10. 2019, autor: Pavel Mazánek