AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

ŠACHY - "Šachová liga" v rapid šachu

Celkem jedenáct turnajů, otevřených pro registrovanou i neregistrovanou mládež, dle zájmu. Liga byla zahájena prvním turnajem v lednu 2022 a ukončena v červnu. Do celkového vyhodnocení se účastníkům započítalo 6 nejúspěšnějších výsledků z turnajů.
Šachový klub Jiskry Havlíčkův Brod, uspořádal pro mládež

"Šachovou ligu" v rapid šachu.

Jejím cílem byla propagace "královské hry - šachy" mezi mládeží, získání dalších talentů
Celkem jedenáct turnajů, otevřených pro registrovanou i neregistrovanou mládež, dle zájmu.
Liga byla zahájena prvním turnajem v lednu 2022 a ukončena v červnu.
Do celkového vyhodnocení se účastníkům započítalo 6 nejúspěšnějších výsledků z turnajů.
Hodnoceny kategorie :
  Starší -  ročník nar. 2007 - 2010
  Mladší - ročník nar. 2011 a mladší.
Ve všech turnajích se urputně bojovalo a bylo plno překvapujících výsledků, zejména ve prospěch nejmladších hráčů.
Celkem se do "Šachové ligy mládeže" zapojilo 23 šachových nadějí, z toho 5 děvčat.
V kategorii - starších žáků zvítězil Patrik KOCMAN, 2. místo:Tomáš KOUMAR, 3. místo : Hana Bártová
V kategorii - mladších žáků zvítězil Marek RATAJ, 2. místo: Filip KOZDERKA 3.místo František Zdražil
Nejmladší účastník turnaje František Zdražil, nejlépe umístěná děvčata v kategoriích Hana Bártová - starší, Klára Jiráková - mladší.
Tito obdrželi poháry, diplomy a věcnou cenu, ostatní kteří se zúčastnili minimálně 6 turnajů, obdrželi věcnou cenu.
O hladký průběh turnajů "Šachové ligy mládeže", se starali Karel Brodina a Václav Paulík
Podrobné výsledky LIGY mládeže jsou na webových stránkách ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod : www.sachyhb.cz

Na 29. června 2022 se připravuje k Mezinárodnímu dni šachu pro mládež "Turnaj šachových nadějí 2022", je určen pro mládež ZŠ v Havl.Brodě a partnerských ZŠ.
Záštitu nad turnajem převzal starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Uskuteční se ve SH TJ Jiskra Havl.Brod /viz.Propozice/

Přidáno 13. 6. 2022, autor: Michaela Slavíková