KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Předseda oddílu Atletiky pan Ing. Josef Tůma zhodnotil činnost svého oddílu v roce 2017

Bilance oddílu atletiky TJ Jiskra Havlíčkův Brod za rok 2017

Atletický oddíl má v roce 2017 160 členů. V největší míře se věnuje tréninku dětí v přípravce, v mladším a starším žactvu, ale má i závodníky v kategoriích dorostu, juniorů a dospělých. Tradičně se atleti zúčastnili KP v hale, na dráze i v přespolním běhu. Soutěžili v Běžeckém poháru KAS Vysočina a v Chotěbořském poháru, v soutěžích KP družstev měl oddíl 6 družstev. Řada závodníků hostovala v soutěžích II. ligy, na mistrovství ČR závodili Jiří Dvořák, Dan Kováč a Natálie Kováčová. Bylo překonáno 16 oddílových rekordů. V oddíle pracují tito trenéři a funkcionáři: Tůma Josef – předseda, Doucha Jiří, Musil Radek, Schwarz Josef, Březinová Anna, Bočková Helena. Velmi pomohli i rodiče, především Petr Čáp a Markéta Dubnová, kteří byli aktivní a iniciativní v souvislosti s plánovanou stavbou nového atletického areálu. A nepostradatelní byli i starší atleti, kteří chodili pomáhat na tréninky přípravky – Eliška Fixová, Anna Krovová, Eliška Cyrusová, Zuzana Rathouzová, Kristýna Sýkorová, Šimon Sojka, Marie M. Novotná, Vítek Pecen a Simona Židlíková.

Závodní období začali atleti už v lednu na KP v hale v Praze. Junior Dan Kováč se stal krajským přeborníkem ve skoku dalekém výkonem 623 cm a ve skoku vysokém byl výkonem 181 cm třetí. Další medaili tam získala starší žákyně Natálie Kováčová na 300 m, když byla v čase 46,13 sec. druhá.

Na KP venku na dráze zvítězili v mužích Dan Kováč ve skoku dalekém výkonem 646 cm a Čeněk Musil na 400 m př., v dorostencích Filip Kotlas na 1500 m. Dan Kováč získal ještě stříbrnou medaili na 200 m výkonem 23,36 a Čeněk Musil byl 3. na 400 m.                     V žactvu si vedly nejlépe Natálie Kováčová, která se stala krajskou přebornicí ve starších žákyních na 200 m př. a Kateřina Douchová, která v mladších žákyních získala 3 medaile – v oštěpu a ve skoku vysokém byla druhá a v hodu míčkem třetí.

V KP družstev jsme měli velkou nevýhodu, protože naše družstva měla málo závodníků a tak body nepřibývaly tolik, jako družstvům s velkým počtem závodníků. I tak si vedli naši atleti dobře. V soutěži juniorů byl v družstvu jen Dan Kováč a dokázal vybojovat 2. místo, na 5. místě skončily dorostenky (3 závodnice) a mladší žákyně (4), na 6. místě bylo družstvo mužů (2), na 7. místě bylo shodně družstvo dorostenců, které mělo dva závodníky a družstvo starších žákyň, za které závodila jen Natálie Kováčová.

V Běžeckém poháru KAS Kraje Vysočina skončila Natálie Kováčová na 2. místě ve starších žákyních a v mladších žákyních byla Eliška Rázlová na 4. místě. V Chotěbořském poháru se našim závodníkům dařilo víc. V předpřípravce hochů skončil na 3. místě Antonín Krov, v přípravce hochů byl na 1. místě Jaromír Štursa. V kategorii nejmladších dívek získala 1. místo Barbora Dubnová. V mladších žákyních byla Barbora Jansíková také na 1. místě a Eliška Rázlová skončila 2. Na 1. místech byli i Eliška Fixová v dorostenkách a Josef Schwarz v kategorii mužů D.

Na mistrovství ČR dospělých v Třinci závodil v hodu oštěpem Jiří Dvořák a skončil na výborném 7. místě, v Jablonci nad Nisou startoval v kategorii juniorů ve skoku dalekém Dan Kováč, který skončil na 12. místě. Ve vícebojích v Olomouci startovala Natálie Kováčová a v sedmiboji žákyň byla 15.                                                                                                                        Jiří Dvořák startoval na mezinárodních závodech v rakouském Andorfu, tam získal v hodu oštěpem 5. místo.

Mezi našimi závodníky, kteří hostovali za Pacov, Ústí nad Orlicí a Turnov byli nejúspěšnější a nejvíce bodující Dan Kováč v dresu Pacova a Jiří Dvořák hostující za Turnov.

Bohužel nás potkala i smutná událost. V červnu zemřel v nedožitých 95 letech bývalý předseda oddílu PhMr. Libor Žák.

Nejlepší výkony roku 2017

Mladší žákyně  60 m             Aubrechtová Š.    8,73 sec.

100 m           Aubrechtová Š.   13,98

150 m          Čechová A. E.       22,57

800 m          Jansíková B.         2:49,4 min.

1000 m         Jansíková B.         3:33,0

60 m př.       Čechová A. E.       12,85 sec.

800 m            Beránková Z.       2: 32,36

V roce 2018 bude probíhat rekonstrukce atletického areálu, kterou zajišťuje a financuje město Havlíčkův Brod.  Podle plánu to má být jedno z nejmodernějších sportovišť v Kraji Vysočina. Město plánuje  dráhu s umělým povrchem, vybavení pro všechny atletické discipliny, vč. skoku o tyči, skoku vysokého, všech překážkových běhů, vrhů a hodů (mimo kladiva), zakoupí větroměry i kamerový systém pro měření časů. Z toho vyplývá, že oddíl se bude muset začít podílet na pořádání závodů alespoň na úrovni KP. Vzhledem k tomu, že do této doby nebylo dosavadní sportoviště regulérní a proto nemohl oddíl žádné závody pořádat, chybí nyní rozhodčí i další funkcionáři. Chtěli bychom poprosit bývalé sportovce, atlety i všechny ostatní, kteří by byli ochotni jakkoliv pomoci, aby se ozvali.