AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

O nás

Organizace v současnosti sdružuje k 1.1.2019 1730 dobrovolných sportovců v 17 druzích sportů z toho mládež 1094, kteří chtějí pravidelně sportovat jak rekreačně, tak i profesionálně a hrají soutěže pod svými svazy. Některé sportovní odvětví hrají nejvyšší možné soutěže v ČR, jiní na úrovni okresu.

TJ JISKRA má ve vlastnictví majetek za  73,8 milionů korun, o který se musí starat tak, aby všechny druhy sportů měly kde trénovat a hrát svá mistrovská utkání. Pro své tréninky a zajištění odehrání mistrovských zápasů si pronajímá na území města tělocvičny všech základních škol a ještě tělocvičny středních škol, také si pronajímá tělocvičnu na Zimním stadionu TS HB. Oddíl basketbalu má své domovské zázemí v tělocvičně Zimního stadionu. Samy oddíly si musí vychovávat ze svých řad nové funkcionáře, trenéry, asistenty a rozhodčí tak, aby splnily kritéria svých nadřízených svazů.

Bezúplatný převod majetku na město Havlíčkův Brod byl proveden k 1.1.2018 a předávali jsme Letní sportovní areál Na Losích, který město přebudovalo na moderní atletický stadion. K 1.1.2019 předáváme též bezúplatně celý sportovní Tenosový areál. V obou sportovních areálech i nadále budou působit naši sportovci a naše TJ Jiskra.

Velké poděkování patří našemu hlavnímu partnerovi městu Havlíčkův Brod, které nám dotačně pomáhá zajišťovat provoz a údržbu nemovitostí a sportovních zařízení a podporuje sportovní činnost oddílů. V současné době patří i velké poděkování MŠMT ČR odboru Sportu, který vypisuje dotační programy na podporu mládeže, trenérů mládeže, na provoz a údržbu sportovišť ve vlastnictví nebo v dlouhodobém pronájmu. Zde čerpáme díky mládežnické členské základně nemalé finanční prostředky, které nám pomáhají zabezpečit chod mládežnických soutěží a podporují v činnosti mládežnické trenéry. V roce 2018 nám ministerstvo přidělilo částku 2,8 mil. Kč.

V roce 2018 naše TJ Jiskra oddíl sofballu uspořádal ME mužů v softballe a v roce 2019 budeme spolupořadateli MS mužů v softballe / 13 - 23.červen 2019/. S tímto pořadatelstvím nám velmi pomáhá Kraj Vysočiny a město Havlíčkův Brod. Oba subjekty nám pomohly vybudovat nové tribuny pro diváky a zázemí pro sportovce. V roce 2019 se má ještě vybudovat tiskové středisko, které bude hrazeno z investiční dotace Kraje Vysočina.

Přidáno 24. 8. 2016, autor: J4W Admin

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru