AKTUALITY
KALENDÁŘ

Žádné nadcházející události...

Blerskový Vánoční turnaj v šachu TJ Jiskra Havlíčkův Brod

V pátek dne 16.12.2016 se uskutečnil v klubovně šachu Vánoční bleskový turnaj za účasti všech věkových kategorií.

Na páteční podvečer připravili šachisté Jiskry Havlíčkův Brod pro zájemce Vánoční bleskový turnaj.

Dramatický průběh do poslední partie, měl vánoční bleskový turnaj, který byl současně přeborem ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
Bleskové šachy s časovým limitem 5 minut na partii pro hráče, si přišlo zahrát dvacet nadšenců královské hry všech věkových kategorií.
Hrálo se švýcarským systémem, řízený PC třináct kol a vítězem, zároveň klubovým přeborníkem Jiskry Havlíčkův Brod se stal Vítek VESELÝ, když vybojoval 11 bodů. Stejný počet bodů zaznamenal i kandidát mistra Roman Vinzce z Gordic Jihlava a chotěbořský žák Rudolf Jun. O pořadí rozhodlo lepší pomocné hodnocení. Vítěz porazil oba své konkurenty, což rozhodlo, ale odešel poražen s pražským Bohdanem Trčkou a Danielem Fendrychem, který byl v minulosti jedním z nejlepších žáků Jiskry a po více jak dvaceti letech si přišel zahrát, ukázal že šachy nezapoměl. Celkové šesté místo je velkým překvapením. S výsledkem mohou být  spokojeni Jan Dlasek, Miroslav Radouš. Turnaje se zúčastnila i paní Eva Kořínková, současná hráčka TJ Žďár nad Sázavou a hlavní funkcionářka KŠS Vysočina. Vítěz turnaje obdržel pohár a zlatou medaili za titul přeborníka ŠK Jiskra, stříbrnou obdržel Karel Brodina, bronzovou Petr Štůla. Nejlepší žáci turnaje, Rudolf Jun, Robert Jun a Petr Klabeneš (všichni z Chtěboře) obdržely čokoládovou medaili. Všichni účastníci obdrželi věcné ceny věnované pořádajícím ŠK Jiskra, v cenovém fondu nechyběla mouka od sponzora Mlýn Havlíčkův Brod.
 V průběhu turnaje občerstvení domácími chlebíčky, limonádou, kávou, čajem.

Přidáno 19. 12. 2016, autor: Pavel Mazánek